НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Четвер, 23 червня 2016 року

Пропонуємо увазі наших користувачів ще частину нових надходжень у фонди Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського. Це другий том навчального посібника «Історія української літератури: у 3 томах» за редакцією В.І.Кузьменка, перший і четвертий томи підручника «Історія української літератури» Ю.Коваліва, перший, другий, четвертий томи «Історії української літератури у дванадцяти томах».

Історія української літератури: ХХ – поч. ХХІ ст. : навч. посіб.: у 3 т. / [В.І. Кузьменко, О.О. Гарачковська, М.В. Кузьменко та ін.] за ред. В.І. Кузьменка. – Т. 2. – Київ: Академвидав, 2014. – 536 с. (Серія «Альма-матер»).

Другий том навчального посібника розкриває ключові явища і тенденції української літератури 50–80-х років ХХ ст., творчість найпомітніших письменників материкової України та зарубіжжя, а також майстрів перекладацької та літературознавчої справи цього періоду.

Ковалів Ю. Історія української літератури: кінець ХІХ – поч. ХХІ ст. : підручник: у 10 т. / Юрій Ковалів. – Т. 1: У пошуках іманентного сенсу. – Київ: ВЦ «Академія», 2013. –512 с. (Серія «Альма-матер»).

Десятитомне видання історії української літератури покликане розкрити панораму її розвитку від останніх десятиліть ХІХ ст. до сьогодення.

Перший том – «У пошуках іманентного сенсу» – містить дослідження передумов становлення і розвитку українського модернізму, аналіз творів перехідного періоду, а також передмодерністської та ранньої модерністської лірики.
Ковалів Ю. Історія української літератури: кінець ХІХ – поч. ХХІ ст. : підручник: у 10 т. / Юрій Ковалів. – Т. 4: У сподіваннях і трагічних зламах. – Київ: ВЦ «Академія», 2015. – 576 с. (Серія «Альма-матер»).

Четвертий том висвітлює літературний процес в Україні під час національно-визвольних змагань і драми «розстріляного відродження» в культурно-соціальному контексті 20-х років.

Історія української літератури у дванадцяти томах. – Т. 1 : Давня література (Х – перша половина ХVI ст.). / Наук. редактори Юрій Пелешенко, Микола Сулима. – Київ: Наукова думка, 2014. – 840 с.

Нова дванадцятитомна «Історія української літератури» подає розгорнуту панораму зародження і розвитку вітчизняного письменства Х–ХХІ ст., його родових, жанрових і художніх форм, унікальних пам’яток і письменницьких особистостей. Видання трактує історію нашої словесності як цілісний тисячолітній процес, як живий еволюційний рух слова і думки, спрямований на утвердження національно-духовної та державної ідентичності, невтомний пошук гармонійної взаємодії між людиною і соціумом, між Україною і світовою цивілізацією.

Перший том присвячений літературі раннього і зрілого Середньовіччя, що хронологічно збігається з епохою Київської Русі (Х – перша половина ХІІІ ст.), та літературі пізнього Середньовіччя (друга половина ХІІІ – перша половина ХVI ст.), розвиток якої позначений ренесансними віяннями.

Історія української літератури у дванадцяти томах. – Т. 2 : Давня література (друга половина ХVI – ХVIІІ ст.). / Наук. редактори Віра Сулима, Микола Сулима – Київ: Наукова думка, 2014. – 840 с.

Другий том нової дванадцятитомної «Історії української літератури» присвячено давній українській літературі доби першого національного відродження та раннього бароко (друга половина ХVI – ХVIІ ст.), добри зрілого бароко (друга половина ХVIІ – перша половина ХVIІІ ст.), а також літературі пізнього бароко, коли посилилися процеси секуляризації і формування літератури як повноправного явища світської культури (друга половина ХVIІІ ст.).

Історія української літератури у дванадцяти томах. – Т. 4 : Тарас Шевченко. / Автор Іван Дзюба. Наук. Редактор Микола Жулинський. – Київ: Наукова думка, 2014. – 840 с.

Четвертий том «Історії української літератури» у 12 томах присвячено одній постаті – Тарасу Шевченку. Автор здійснює літературознавчу інтерпретацію творчої спадщини Кобзаря у поєднанні з розповіддю про його життєвий і творчий шлях, з’ясовуючи природу його феноменальної популярності та впливу на уми і почуття багатьох поколінь українців.