Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

25.09.2016 – 01.10.2016

Актуальна думка: «Назва «Czernowitz» давно занепала, держава, яка будувала місто, теж зникла з карти Європи, а тема залишилася. Тож на моїх картинах – уламки нашого минулого, тієї епохи, в якій жили наші предки, будували це місто і залишили його нам у спадок» (Олег Любківський, «Чернівці», 2016, 29 верес. № 39, с. 10).

Упродовж кількох днів – з 20 по 25 вересня Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського перетворилася у «штаб-квартиру» міжнародного спільного проекту університетів Інсбруку (Австрія) та Чернівців (Україна) з культурної спадщини у публічному просторі і мав назву «Присутність минулого в міському просторі». Про враження студентів читайте на сторінках газет.

Фещук Наталія. «Чернівчани є модниками, чого немає в Австрії»// Чернівці. – 2016. – 29 верес. № 39. – С. 11.

Корпан Марина. «Чернівці можна сплутати з Віднем»// Молодий буковинець. Місто. – 2016. – 29 верес. № 79 – С. 1 - 2.

Колишня чернівчанка, яка зараз мешкає в Росії, презентувала у Художньому музеї свою виставку. Репортаж про це читайте на сторінках газети.

Фещук Наталія. «Мій найулюбленіший вид спорту – бігати блошиними ринками»// Чернівці. – 2016. – 29 верес. № 39. – С. 10.

245 років тому виникло поселення Садагура. Цікавинок читайте у матеріалі Надії Будної.

Будна Надія. «Це було гонорове містечко»// Молодий буковинець. Місто. – 2016. – 29 верес. № 79 – С. 6.

Із нагоди 150-ї річниці від дня народження історика, політика, громадсько-культурного діяча, літератора, публіциста Михайла Грушевського в Муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського відбулася зустріч за участю доцента кафедри історії України ЧНУ імені Ю. Федьковича Ганни Скорейко і декан факультету історії, політології та міжнародних відносин, завідувача кафедри історії України, доктора філологічних наук, професора Олександра Добржанського.

Кейван Інга. Михайло Грушевський: чернівецькі етюди // Буковина. – 2016. – 30 верес. № 40. – С. 3.

Кияни обрали Чернівці для зйомок фільму про Голокост. Про деталі зйомок читайте у матеріалі.

Кавкало Марина. «Тут дороги навіть як у війну»// Молодий буковинець. – 2016. – 29 верес. № 79 – С. 11.

Свій проект «Виставка однієї картини» художник Олег Любківський завершив на подвір’ї єзуїтського костелу Найсвятішого Серця Ісуса.

Фещук Наталія. «Картина повністю ожила…»// Чернівці. – 2016. – 29 верес. № 39. – С. 10.

У художньому музеї відкрилася виставка Буковинського клубу сучасної вишивки «Вечорниці».

Будна Надія. Чернівці зобразили у вишивці// Молодий буковинець. – 2016. – 30 верес. № 80 – С. 12.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Підготувала Інна Лакуста