Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

02.10.2016 – 08.10.2016

Актуальна думка:

Вузенькими доріжками ступаю зачаровано,
І посмішка від захвату ясніє на лиці.
Бруківкою устелені, між горами заховані,
В душі закарбувалися чудові Чернівці.

Катруся Матвійко «Чернівці»

Городяни та гості міста відзначили 608-му річницю з дня першої писемної згадки про Чернівці. Вже традиційно День міста – це ярмарок товарів, подарунків місту, художніх імпрез і книжкових презентацій. Уже першого дня свята чернівчани та гості нашого міста мали змогу спорожнити гаманці, отримавши натомість сувенірно-побутово-декоративно-продуктовий крам. А ще наповнилися естетичним задоволенням – це вже безкоштовно. А святкували ж два дні – і в кожному куточку центральних вулиць та площ було цікаво. Про це читайте на сторінках газет.

У суботу й неділю Чернівці храмували: миттєвості Дня міста // Версії. – 2016. – 6-12 жовт. № 40. – С. 6 – 7.

Вінничук Василь. Навіть природа святкувала// Чернівці. – 2016. – 6 жовт. № 40. – С. 1 - 2.

Бабчук Антоніна. Від іграшки – до скульптури // Чернівці. – 2016. – 6 жовт. № 40. – С. 10 – 11.

Лесюк Дмитро. Чернівці відсвяткували день народження // Доба. – 2016. – 6 жовт. № 31. – С. 16.

Мицкан Тетяна. Свята не залишають двірників без роботи // Буковина. – 2016. – 7 жовт. № 41. – С. 1, 4.

Керер-Ластівка Марія. Чернівці – найкращі на землі // Буковинське віче. – 2016. – 6 жовт. № 37. – С. 1.

Будна Надія. Подарували двірника з трояндовим віником // Місто. Молодий буковинець. – 2016. – 6 жовт. № 81. – С. 5.

Фоторепортаж День Чернівців: і гості, і місцеві два дні храмували // Погляд. – 2016. – 6 жовт. № 40. – С. 12 – 13.

Експозиція під назвою «Які ж гарні шатра твої, Якове… Настінні розписи синагог Буковини» розгорнулися у галереї «Sweet-Art». Одночасно було презентовано однойменний каталог, в якому все детально описано і де є фрагменти синагогального розпису.

«Те, що вибачите, не так легко прочитати. Але кожен малюнок – це Тора, це частина Тори чи інших сакральних текстів. Тому треба мати підготовку…»

Фещук Наталія. На одній виставці – розписи синагог Буковини // Чернівці. – 2016. – 6 жовт. № 40. – С. 3.

У Чернівцях представили настінні розписи синагог Буковини // Версії. – 2016. – 6-12 жовт. № 40. – С. 6 - 7 .

Свої картини Олег Любківський із серпня експонував у різних куточках нашого міста. Свій проект «Виставка однієї картини» художник влаштував у галереї під відкритим небом на вулиці Банковій.

Фещук Наталія. Олег Любківський і його місто Chernowitz // Чернівці. – 2016. – 6 жовт. № 40. – С. 3.

Чернівці прийняли виставку Олега Любківського в обійми вулиць // Версії. – 2016. – 6-12 жовт. № 40. – С. 12.

Кобевко Петро. Олег Любківський повернув нам Чернівці // Час. – 2016. – 6 жовт. Ч. 40. – С. 12.

Карпатський буковинець зі столиці України у Чернівецькій обласній універсальній бібліотеці імені Михайла Івасюка, презентував книгу «Біла ріка», навіть її два томи, викликавши цим неабияке зацікавлення у читачів.

Джуран Василь. «Є» і «Єк» від Сергія Дячука // Буковинське віче. – 2016. – 6 жовт. № 37. – С. 3.

Лариса Бережан – автор і виконавець пісень, улюблений викладач філологів – доцент кафедри української літератури ЧНУ, активістка і громадська діячка – порадувала своїх шанувальників творчим вечором.

«Співана поезія як жанр залишається елітарним, проте не завжди -культурним жанром. Традиція, усталена ще від 80-х років минулого століття, стала виявом іншої, відмінної від масовості музики, яка відкриває літературу через вокал…»

«Кросворди долі» розв’язували разом із Ларисою Бережан // Версії. – 2016. – 6-12 жовт. № 40. – С. 12.

Вечірній концерт, присвячений відкриттю нового, 73-го сезону обласної філармонії, надовго запам’ятається шанувальникам музичного мистецтва.

Янушевська Анна. Концертний сезон у Чернівцях відкрив знаменитий Ігор Блажков // Буковина. – 2016. – 7 жовт. № 41. – С. 4.

Відкриття 86-го театрального сезону у Чернівцях відбулося першого жовтня. Чого очікувати від нового театрального сезону.

«Музикантські якості І. І. Блажкова, відшліфовані його рідкісною за глибиною та масштабністю культурою, найвищим професіоналізмом і примножені на досить солідний досвід…»

Ватаман Діана. «Сезон буде цікавим» // Молодий буковинець. – 2016. – 6 жовт. № 81. – С. 13.

Щомісяця газета «Сегодня» розповідає на своїх сторінках про унікальні місця в різних куточках України. Цього разу мова про Чернівецьку область, віковічні ліси в горах Вижниці, монастир у Вашківцях, а також шедеври архітектури міста Чернівці. Дивимося на наше місто по-іншому.

Сюрпризы Буковины: «пьяная» церковь, велосипед времени и Крещатик // Мой Уикенд. Сегодня. – 2016. – 7 окт. № 189. – С. 12 – 13.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – www.ar25.org/article/video-chernivciv-z-vysoty-ptashynogo-polotu-zbyraye-tysyachi-pereglyadiv-v-interneti.html

Підготувала Інна Лакуста