Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

09.10.2016 – 15.10.2016

Актуальна думка: «Я належу до числа людей, які дивом врятувалися під час цього страшного геноциду. Ми – останнє покоління, котре пережило Холокост. Невдовзі нас не стане. Залишиться пам'ять. Треба, щоб пам'ять передавалася з покоління в покоління, аби драматичне минуле не стало сьогоденням» (Борис Забарко, голова Асоціації колишніх в’язнів гетто і концтаборів України, «Буковина», № 42, 14 жовтня 2016 року)

Колективу Чернівецького академічного драмтеатру ім. О. Кобилянської – 85 років. Про святкування читайте на сторінках періодики.

Фещук Наталія. З Харкова до Чернівців // Чернівці. – 2016. – 13 жовт. № 41. – С. 6.

Ластівка Марія. Чернівецькому обласному музично-драматичному театрові ім. О. Кобилянської - 85 // Буковинське віче. – 2016. – 13 жовт. № 38. – С. 4.

Ватаман Діана. Перший ескіз костюма – 1944 року: до річниці театру презентували виставку старих костюмів // Молодий буковинець. – 2016. – 13 жовт. № 83. – С. 18.

Неймовірну виставку декоративно-ужиткового мистецтва розгорнули у «Вернісажі». Яку? Читайте на сторінках газети «Погляд».

Шупеня Ольга. У Чернівцях споглядають «Від Землі – до Сонця» // Погляд. – 2016. – 13 жовт. № 41. – С. 22.

Нинішнього року побачило світ друге видання біографічного нарису «Буковинський Жайвір. Сторінки життєпису Сидора Воробкевича», автором якого є випускник Чернівецького університету, кандидат філологічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Петро Никоненко. Свою працю науковець присвятив 180-ій річниці від дня народження буковинського митця – одного із зачинателів та чільних репрезентів нової української літератури, музичного і театрального мистецтва в нашому краї, життя і творчість якого він почав досліджувати в 60-х роках минулого століття. Про це – читайте у інтерв’ю.

Черняк Людмила. Сидір Воробкевич – явище всеукраїнське та європейське // Буковина. – 2016. – 14 жовт. № 42. – С. 4.

У Чернівцях відкрили меморіальний комплекс «В пам’ять про євреїв, в’язнів гетто 1941 року».

Лесюк Дмитро. «Щоби драматичне минуле не стало сьогоденням» // Доба. – 2016. – 13 жовт. № 32. – С. 16.

Корпан Марина. Відкрили меморіал в’язням гетто // Місто. Молодий буковинець. – 2016. – 13 жовт. № 83. – С. 3.

Ісак Анатолій. «Фуга смерті» нагадує про Холокост // Буковина. – 2016. – 14 жовт. № 42. – С. 1, 3.

Етнограф, фольклорист, краєзнавець, різьбяр, писанкар, майстер лозоплетіння, мистецтвознавець, залужений майстер народної творчості – Іван Назарович Снігур. На шпальтах газет про Почесного громадянина Чернівців, відомого етнографа говорять вже в минулому часі…

Фещук Наталія. Іван Снігур: «Я вже майже перестав вірити, що мій музей стане реальністю» // Чернівці. – 2016. – 13 жовт. № 41. – С. 7.

Кобевко Петро. Нема пророка у своїй вітчизні. Померла легенда Буковини // Час. – 2016. – 13 жовт. Ч. 41. – С. 1, 12.

Не стало знаного краєзнавця та колекціонера // // Погляд. – 2016. – 13 жовт. № 41. – С. 24.

Ватаман Діана. «Його мрія так і не здійснилася» // Місто. Молодий буковинець. – 2016. – 13 жовт. № 83. – С. 5.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Підготувала Інна Лакуста