НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

П'ятниця, 21 жовтня 2016 року

Нові німецькомовні видання поповнили фонди нашої бібліотеки. Доктор наук Курт Шарр та його колеги з Тірольського музею народного мистецтва (Інсбрук, Австрія), перебуваючи у Чернівцях в рамках проекту «The Presence of the Past in Urban Space» (PREPUS) – «Присутність минулого в міському просторі» (детальніше читайте тут dobrabiblioteka.cv.ua/ua/news), подарували ряд цікавих видань.

Forcher Michael, Merteiseder Barnhard. Gesichter der Geschichte: Schicksale aus Tirol 1914-1918. [Обличчя історії: Доля Тіролю 1914-1918] – Innsbruk-Wien, HAZMONverlag, 2015. – 304 Seiten.

Дослідження на підставі 44 окремих історій у роки війни з 1914 по 1918 і подальший період, відомості з списків імен військових, меморіалів та статистики, численні фотографії та графічні документи дають уявлення про повсякденне життя і життя на фронті. На додаток до історичних фактів – є гіркі, болісні і лякають уривки з листів і щоденників. Ця книга дає чітке уявлення про життя і смерті солдатів, цивільних осіб в ті роки терору.

Seemann Halfreid, Lunzer Christian. Das jüdische Wien - Jewish Vienna 1860 - 1938: Album (Dtsch.-Engl.). [Єврейський Відень 1860-1938] – Vienna, Austria: Album Verlag für Photographie, Erscheinungsjahr, 2006. – 80 Seiten.

Альбом фото Відня та євреїв у ньому, архітектура цього періоду з 1860 по 1938 роки.

STUDIOHEFTE 11: FRIEDE AUF ERDEN. [Світ на Землі. Різдво] – Ausstellung von 16. November 2014 bis 2. Februar 2013 im Tiroler Volkskunstmuseum. – Herausgeber: PD Dr. Wolfgang Meighörner, Tiroler Landesmuseen-Betriebsgesellschaft m.b.H. – ca. 112 Seiten, zahlreiche Farbabbildungen.

STUDIOHEFTE 27: GESCHENKE UND PRÄSENTE. [Подарунки і сувеніри] – Ausstellung von 11. Dezember 2015 dis 21. Februar 2016 im Tiroler Volkskunstmuseum. – Herausgeber: PD Dr. Wolfgang Meighörner, Tiroler Landesmuseen-Betriebsgesellschaft m.b.H. – ca. 135 Seiten.

Тірольський музей народного мистецтва (Інсбрук, Австрія) випускає буклети, де описує і показує свої виставки, які відбувалися. Нам у дарунок надійшли № 11 (про виставку з нагоди Новорічно-Різдвяних свят) та № 27 (про подарунки і сувеніри від найдавніших часів до сьогодення).

Front Heimat Tirol im ersten weltkrieg. [Фронт першої світової війни у Тіролі] – Ausstellung von 8. Mai dis 11. November 2015 im Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum. – Verlag: Tiroler Landesmuseum (7. Mai 2015). – 207 Seiten.

У травні 1915 року Тіроль став полем битви Першої світової війни. Про те як працювали поштові служби у воєнний час, часткове публікування щоденника, що використовується у військових госпіталях тірольськими медсестрами, можна знайти на сторінках цієї книги, та багато іншого.

KATALOG ZUR AUSSTELLUNG "ALLES FREMD - ALLES TIROL". [Каталог виставки «Все іноземне – все Тіроль»] – von 22. April bis 6. November 2016 im Tiroler Volkskunstmuseum. - Herausgeber: PD Dr. Wolfgang Meighörner, Tiroler Landesmuseen Betriebsgesellschaft m.b.H. - 175 Seiten, zahlreiche Abblidungen.

Міграція як частина культури історії Тіролю. Виставка розповідає про міжкультурні контакти і вплив туризму. Залучено до інтенсивного вивчення міграційної історії Тіролю Центр мігрантів в Тіролі (ZeMiT), Університет Інсбрука, землі Тіроль і місто Інсбрук.

Bach Franz. Der Triumphzug des Reiches Gottes auf Erden. Band I. Geschichte der katholischen Kirche [Торжество Царства Божого на землі. Історія католицької церкви]. – Klagenfurt und Rosenheim, Verlag der St. Josef-Bücherbruderschaft. – 1927. – 488 Seiten.

Стародруки німецькою готичним шрифтом

Bilz Friedrich Eduard. Das neue Natur-Heilverfahren: Lehr- und Nachschlagebuch der naturgemäßen Heilweise und Gesundheitspflege. [Нові натуропатичні методи лікування. Навчання і довідник природи, дружній спосіб зцілення і охорони здоров’я] – Leipzig 1922. – 1646 Seiten.

Підготувала Інна Лакуста