Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

16.10.2016 – 22.10.2016

Актуальна думка: «В історії нічого не буває без жінки, і чоловіки не будуть робити жодну справу в політиці, у військовій діяльності, в економіці, якщо вони не надихаються коханими жінками» (Тарас Чухліб, історик, директор Нуково-дослідного інституту козацтва, Молодий буковинець, № 86, 21-22 жовтня 2016 року, С. 10).

Про альбом «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Еріха Кольбенгаєра та заходи приурочені 105-ій річниці виходу в світ альбому.

"Щоби сей багатий скарб добути, єго загалові показати і приступити зробити, з другого боку аби єго охороняти від небезпеки, щоби не зник і не пропав, але щоби кілько мога найбільше сего спасти, отсим бажанєм перенятий, підняв ся я сеї праці і, переїхавши від десяток літ край уздовж і впоперек на боки, виконав єї...", Еріх Кольбенгайєр.

Черняк Людмила. Безцінний подарунок Еріха Кольбенгайєра // Буковина. – 2016. – 21 жовт. № 43. – С. 3.

Стартує 11-й фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини», детальніше читайте на сторінках газет.

Ватаман Діана. «Емоцій вистачає на рік» // Молодий буковинець. – 2016. – 20 жовт. № 85. – С. 10.

Фещук Наталія. «Золоті оплески» на ходулях та з музичними хітами // Чернівці. – 2016. – 20 жовт. № 42. – С. 10.

Ватаман Діана. Комедія – посеред вулиці // Молодий буковинець. – 2016. – 21-22 жовт. № 86. – С. 1, 3.

Афіша програми фестивалю.

Комедії на різний смак // Місто. Молодий буковинець. – 2016. – 20 жовт. № 85. – С. 8.

До 195-річчя першого професійного композитора Буковини, музиканта-педагога, відомого піаніста, фольклориста, мецената, патріота-гуманіста, прогресивного музично-громадського діяча Кароля Мікулі читайте матеріал Олександра Залуцького.

Залуцький Олександр. Життя у ритмі музики // Буковинське віче. – 2016. – 20 жовт. № 39. – С. 4.

Інтерв'ю в стилі автобіографії з однією із найбільш затребуваних бардів України Інною Труфановою читайте на сторінках газети "Версії".

Чередарик Людмила. Інна Труфанова: «Бардівська пісня – для верхньої частини тіла…» // Версії. – 2016. – 20-26 жовт. № 42. – С. 6-7.

Про Олександра Лозовського і його музичне творіння для рідного міста дізнаєтеся у репортажі Ольги Шупені.

Шупеня Ольга. Харизматичний гітарист створив оду Чернівцям // Погляд. – 2016. – 20 жовт. № 42. – С. 22.

Про вплив жінок на діяльність українських гетьманів, про політичні процеси часів Гетьманщини, перемоги та фатальні історичні рішення у своїй книзі «Гетьмани України: війна, політика, кохання» розповів історик, директор Науково-дослідного інституту козацтва Тарас Чухліб.

Кавкало Марина. «У кожному українцеві спить отой козак» // Молодий буковинець. – 2016. – 21-22 жовт. № 86. – С. 10.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото – pogliad.ua/news/culture/nezvazhayuchi-na-dosch-na-teatralniy-ploschi-u-chernivcyah-aktori-na-hodulyah-zigrali-vistavu-314970#1

Підготувала Інна Лакуста