Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

13.11. 2016 – 19.11.2016

Актуальна думка:

«Що то за Божий дар: Слову відчути міру!
По Україні ліру носить сліпий кобзар.
Є в його вічній ночі Божому слову час.
Хай би і зрячих нас не спокушали очі…»

(Лариса Хомич, чернівецька поетеса, в устах Олександра Тріуса, «Версії», 2016, №46, С.12)

Олександр Тріус – кобзар, поет, співак, бард, музикант завітав до Чернівців із авторською програмою. Учасник зйомок української історичної кінодрами «Поводир» від Олеся Саніна виконує старовинні козацькі та історичні пісні, думи, псальми, канти. Інтерв’ю на сторінках газети «Версії».

Спориніна Тетяна. «Поводир» привів до наших Чернівців Кобзаря-лірника Олександра Тріуса // Версії. – 2016. – 17-23 лист. № 46. – С. 12.

Напередодні 75-річного ювілею Василя Місевича у видавничому домі «БукРек» вийшла його чергова книга «Спитаю в осені». Кілька поезій з нової збірки та історію поета читайте на сторінках періодики.

Чергова сходинка творчості // Буковина. – 2016. – 18 лист. № 47. – С. 4.

Ювілей поета // Молодий буковинець. – 2016. – 18-19 лист. № 94. – С. 8.

«Його поезія довірлива, щира, безманірна, є справді співом душі – душі відкритої, людяної, дивовижно тонкої і ніжної у своїх почуваннях. У творчості Василя Місевича абсолютно відсутній поділ на суто особисте, інтимне і суспільне, громадське. У нього кохання і любов до землі, праця і невгамовна політика завжди стоять в одному емоційному ряді глибоко особистого. В гармонії особистого і суспільного коріниться секрет популярності його поетичного слова, особлива, виховна роль його поезії» (Юхим Гусар).

Гусар Юхим. Багатодумні гіркота і біль поета // Буковинське віче. – 2016. – 17 лист. № 43. – С. 1.

Зворушливий монолог доньки відомого українського музиканта, на честь котрого проведено виставку «De memori» у Художньому музеї, читайте у матеріалі Людмили Черняк.

Черняк Людмила. Останній концерт Йосипа Ельгісера // Буковина. – 2016. – 18 лист. № 47. – С. 4.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото – museum.net.ua/afisha/festival-suchasnogo-mistectva-dn%D1%96provskij-kolajder/

Підготувала Інна Лакуста