Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

20.11. 2016 – 26.11.2016

Актуальна думка: «Кожен з нас повинен постійно бути в польоті – крізь долю, над суєтою. І при цьому, однак, не відриватися від землі. Пам’ятати священні речі – навіщо живеш, звідки ти родом, до чого прагнеш, що скажеш людям, з якого колодязя п’єш живу воду. Я вийшов з того віку, коли звертаєш увагу на дрібниці – автографи, популярність. Мене турбує інше: що буде з нашим пісенним садом завтра?» (Назарій Яремчук, «Буковина», 2016, 25 лист. № 48, С. 4)

30 листопада Народному артисту України, лауреату національної премії імені Т. Г. Шевченка Назарію Яремчуку виповнилося б 65… Матеріали, що присвячені народному улюбленцю, читайте на сторінках періодики.

Черняк Людмила. «Ех, стрільці січовії, є за що помирати…» – співав незабутній Назарій Яремчук, воздаючи славу українським воїнам // Буковина. – 2016. – 25 лист. № 48. – С. 4.

Вишневська Марія. Його вершина щастя // Буковинське віче. – 2016. – 24 лист. № 44. – С. 1.

Скіпор Елеонора. Наш незабутній // Відродження. – 2016. – 24 лист. № 24. – С. 1.

Мацерук Валентина. Все минає, все минає, літо в осінь йде… // Буковина. – 2016. – 25 лист. № 48. – С. 4.

Дерда Іван. Відлуння Назарієвих пісень // Буковина. – 2016. – 25 лист. № 48. – С. 4.

Про відомого композитора й аранжувальника, музичного керівника ансамблів «Смерічка» та «Червона рута» Гамму Скупинського, що приїхав у рідне місто вперше за 38 років, читайте у репортажі Наталії Фещук.

«Я відчуваю Чернівці у повітрі, – зізнається музикант. – Я приїхав у своє місто, вдихнув повітря і зрозумів: це – Чернівці».

Фещук Наталія. З Голлівуда – в Чернівці // Чернівці. – 2016. – 24 лист. № 47. – С. 10.

Розповіді про тих, хто став прототипом героїв повісті «Земля» Ольги Кобилянської читайте у газеті «Молодий буковинець».

Будна Надія. «Коли писала – ох, як хвилями ридала» // Молодий буковинець. – 2016. – 25-26 лист. № 96. – С. 8.

У Чернівцях в Музеї історії та культури євреїв Буковини презентували книжку «Життя як пошук раю. Еміграція євреїв з Чернівецької області (1944–1991рр.)». Авторка кандидат історичних наук Ірина Яворська прагнула зрозуміти, як зі ста тисяч буковинських євреїв залишилося кількасот. Детальніше на сторінках газет.

Фещук Наталія. «Кожен єврей мріяв повернутися на землю предків» // Чернівці. – 2016. – 24 лист. № 47. – С. 10.

Будна Надія. «Ніхто не зрадів нашому поверненню» // Місто. Молодий буковинець. – 2016. – 24 лист. № 95. – С. 6.

Про володаря звання лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської – 2016 у номінації «Живопис та графіка» художника Ореста Криворучка.

Гусар Юхим. Майстер поштових мініатюр // Чернівці. – 2016. – 24 лист. № 47. – С. 11.

Майстер поштових мініатюр // Буковинське віче. – 2016. – 24 лист. № 44. – С. 1.

У галереї «Sweet Art-ЗНАННЯ» відбулося відкриття виставки відомої австрійської архітекторки ХХ ст. Маргарет Шютте-Лігоцкі.

Карачко Степан. Незвичайна виставка австрійської архітекторки // Буковинське віче. – 2016. – 24 лист. № 44. – С. 4.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.
Джерело фото –
iev.aero/about/press/social/348/