Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

27.11.2016 – 03.12.2016

Актуальна думка:

«Ті хрестики співали: ще не вмерла
Душа землі, що трапила в узір.
Вона була висока, як Говерла,
І напувала небом людський зір
».

Тамара Севернюк, «Узори Гараса»

Про урочисте відкриття персональних виставок у Художньому музеї відомих чернівецьких вишивальниць – Павліни Жоріної та Лариси Канюк.

Янушевська Анна. «Стежки Гараса» лягли на рушник // Буковина. – 2016. – 02 груд. № 49. – С. 4.

«Серед представлених робіт навіть складно виокремити якусь одну. Кожна – чи то рушник, чи серветка, чи сорочка, чи картина, – вабить самобутністю, у кожній закодовані народна мудрість та краса, а навколо неначе лине часом тужлива, часом весела мелодія».

Кратко Тетяна. Вишивана гармонія прикрасила чернівецький листопад // Час. – 2016. – 01 груд. Ч. 48. – С.12.

Про лауреата обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини та володарки персональної виставки у Чернівецькому художньому музеї за участь у  ХІV регіональній виставці «Вишиваний дивотвор – 2016» Павліну Жоріну.

«Уся моя родина підтримує мене, носить вишиванки від мене і прикрашає свої оселі моїми роботами».

Чайка Олена. Впізнаваний хрестик Павліни Петрівни // Версії. – 2016. – 1-7 груд. № 48. – С. 12.

Про лауреата обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини та володарки персональної виставки у Чернівецькому художньому музеї за участь у ХІV регіональній виставці «Вишиваний дивотвор – 2016» Ларису Канюк.

«…вона не вишиває картини чи рушники за готовими схемами, кожна її робота від початку до кінця індивідуальна».

Хомич Лариса. Лариса Канюк: Думки хрестиком // Версії. – 2016. – 24-30 лист. № 47. – С. 12.

Виповнилося 80 років від дня народження великого письменника, кіносценариста, режисера й актора Миколи Вінграновського. Роздуми про творчість та вшанування відомого українця читайте у публікації Мирослава Лазарука.

Лазарук Мирослав. Лиш Слова мого не чіпай! // Молодий буковинець. – 2016. – 2-3 груд. № 98. – С. 8.

30 листопада Народному артисту України, лауреату національної премії імені Т. Г. Шевченка Назарію Яремчуку виповнилося б 65…

«Кожну пісню Назарій виношував у серці та виконував її так, що люди почувалися щасливими».

Будна Надія. «Крилами йому став голос» // Молодий буковинець. – 2016. – 01 груд. № 97. – С. 16.

Письменник Андрій Курков презентував у Чернівцях нову книгу «Шенгенська історія» – про Литву і той час, коли перед цією країною відкрилися двері до Європи. Інтерв’ю з автором читайте на сторінках періодики.

Фещук Наталія. «Литовці завжди були не такі, як ми» // Чернівці. – 2016. – 01 груд. № 48. – С. 10.

Про виставку 58 графічних робіт художниці із Будапешта Каталін Голло під назвою «Момент» у Чернівецькому обласному художньому музеї читайте у репортажі Василя Гейніша.

Гейніш Василь. Заворожуючий «Момент» Каталіни Голло // Буковинське віче. – 2016. – 01 груд. № 45. – С. 4.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото –www.ornament-ua.com/uk/embroidery/
Підготувала Інна Лакуста