Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

16.01.2017 – 23.01.2017
Чернівці! Це дивовижне місто, що розкинулося біля підніжжя Карпатських гір – на мальовничих пагорбах річки Прут. Від інших міст регіону Чернівці відрізняє яскрава індивідуальність, неповторна енергетика і чарівна, майже містична атмосфера. Тут проходять фестивалі, виставки, презентації нових книг, які варто побачити, бо такого унікального видовища немає більше ніде.

Чернівецькими вулицями ходили «козаки», «цигани», «ведмеді». І не тільки… Про Фестиваль Маланок – 2017 детальніше читайте на сторінках періодики.

Бабчук Антоніна. «Заряджаємо людей настроєм» // Чернівці. – 2017. – 19 січ. № 3. – С. 1, 10-11.

Кобевко Петро. Буковинська Маланка: видовища без хліба // Час. – 2017. – 19 січ. Ч. 3. – С. 1, 12.

Керер-Ластівка Марія. Буковинська переберія // Буковинське віче. – 2017. – 19 січ. № 2. – С. 1.

Ватаман Діана. «Царі» – добре, але чи то Маланка? // Молодий буковинець. – 2017. – 19 січ. № 5. – С. 3.

Фоторепортаж Делікатної Уляни, Даневича Сергія. На Василя маланкувала уся Буковина // Погляд. – 2017. – 19 січ. № 3. – С. 10-11.

Маланка-Фест – 2017 // Буковина. – 2017. – 20 січ. № 4. – С. 4.

На Маланку до Чернівців завітали єгипетські боги та стародавні греки з Троянським конем // Версії. – 2017. – 19-25 січ. № 3. – С. 7.

Виставка «Втрачена Річ Посполита» відкрилася у Художньому музеї, яка триватиме до кінця січня. На великих стендах у фотографіях представлена історія Польщі під час німецької окупації.

Фещук Наталія. Втрачена Річ Посполита // Чернівці. – 2017. – 19 січ. № 3. – С. 4.

14 січня минуло 165 років від дня народження відомого науковця, будівничого і дослідника буковинських старожитностей. Про маловідомого, але важливого в контексті Чернівців та Буковини Еріха Кольбенгайєра у матеріалі дослідниці міста Чернівці, відмінника архівної справи Марії Никирси.

Никирса Марія. Еріх Кольбенгайєр: повернення із забуття // Буковина. – 2017. – 20 січ. № 4. – С. 3.

Про перспективи та проблеми, можливості та перепони перевидання рідкісної раритетної книги «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині», що збиралися архітектором та етнографом Еріхом Кольбенгаєром.

Бабчук Антоніна. Книга-оберіг з кодом нації // Чернівці. – 2017. – 19 січ. № 3. – С. 4.

Чудовий ювілей письменника, науковця, літературознавця, просвітянина і громадського діяча – Віктора Косяченка. Про святкування та вшанування читайте на сторінках газети «Буковинське віче».

Джуран Василь, Гавюк Анастасія. На закличне 85-річчя – до Віктора Косяченка // Буковинське віче. – 2017. – 19 січ. № 2. – С. 4.

Днями засновнику «політичного фентезі» та «альтернативної історії» в українській літературі – Василю Кожелянку могло б виповнитися 60… Про Великого буковинця у матеріалі Марії Вишневської.

Вишневська Марія. Ювілей без ювілею // Буковинське віче. – 2017. – 19 січ. № 2. – С. 1.

19 січня відомому українському письменнику Віталію Колодію виповнилося б 78 років. Спогади та роздуми у статті професора Надії Бабич.

Бабич Надія. «Летюча мить», але завжди блискуча // Буковина. – 2017. – 20 січ. № 4. – С. 3.

Скульптурні та графічні твори всесвітньо відомого чернівчанина за походженням представлені в колекціях музеїв різних країн і прикрашають площі та сквери багатьох міст світу. Про відомого уродженця Чернівців читайте у матеріалі мистецтвознавця, члена Національної Спілки художників України Тетяни Дугаєвої.

Дугаєва Тетяна. Бернард Редер: «Усім, що я є, зобов’язаний Чернівцям» // Версії. – 2017. – 19-25 січ. № 3. – С. 6.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото – «Квіти за дверима» Бернард Редер

Підготували Інна Лакуста та  Віолета Мельник