|
НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯВівторок, 14 березня 2017 року
Пропонуємо читачам Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського познайомитися з цими та іншими виданнями, якими книгозбірня збагатилася за останній час. Ці книги, очевидно, не залишать нікого байдужим, адже тут сучасні дослідження літературного простору від іменитих дослідників.
Абрамович С. Вибрані праці. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2016. – 552 с.
Книга відомого українського вченого Семена Дмитровича Абрамовича складається зі створених протягом багатьох років наукових статей, присвячених важливим теоретичним та історико-культурним аспектам вітчизняної та світової літератури, маловідомим або не вирішеним остаточно й досі актуальним науковим проблемам теології та релігієзнавства й культурології. Попри очевидну різноаспектність та різноракурсність авторського підходу, книга будується на певній послідовно дотриманій точці зору, оскільки в ній величезний за обсягом матеріал розглянуто в силовому полі зміни й боротьби духовно-аксіологічних первнів від епохи формування сакральних текстів на кшталт Біблії до доби Постмодерну.
Деякі статті підлягли певній корекції, переважно – скороченню й технічному редагуванню. У дослідженнях минулих років знято нав'язані «літературним етикетом» радянської епохи ідеологічні кліше, які зазвичай являли собою чужерідну текстові інкрустацію.
Рекомендовано науковцям-гуманітаріям, у першу чергу – дослідникам літератури, культури та релігії, аспірантам, студентам-філологам.
Соловей Елеонора. Невпізнаний гість: Доля і спадщина Володимира Свідзінського. – Київ: Наукова думка, 2016. – 240 с.
Монографія про унікального поета-нонконформіста поєднує різні аспекти, пов’язані з нагальною необхідністю осмислення ролі й місця В. Свідзинського в українській літературі.
Дослідження оперте на широке коло архівних та бібліологічних джерел, на сучасне наукове розуміння природи поетичної творчості. Перша частина монографії — власне життєпис, друга й третя присвячені проблемам поетики Свідзінського як поета-модерніста, що зберіг водночас глибинний зв’язок із фольклорною та літературною традицією. Суттєве місце у книжці посіли компаративні студії: типологічне співвіднесення художнього досвіду поета з європейським та російським символізмом, з творчістю Б. Лесьмяна, М. Волошиа, О. Мандельштама, українських неокласиків тощо.
Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться українською літературою, зокрема поезією ХХ ст.
Ковалець Лідія. З українсько-румунських літературних теренів: статті, рецензії, інтерв’ю, архівні документи. – Чернівці: Букрек, 2014. – 164 с.: іл.
У книжці зібрано статті, рецензії, інтерв’ю про окремі важливі сторінки українсько-румунських літературних взаємин, починаючи від ХІХ століття до теперішнього часу. Подається добірка недрукованих досі архівних документів про українського поета з Румунії Кирила Куцюка-Кочинського.
Адресовано всім, хто цікавиться нашим рідним письменством у його багатоманітних контактах зі світом.
У пошуках Істини. Збірник на пошану професора Володимира Антофійчука / редактор І. Набитович. – Чернівці-Дрогобич: Посвіт, 2015. – 484 с.
У монографії представлено наукові публікації літературознавців із України, Польщі та Румунії. Розглянуто проблеми з теорії літератури, історії української та інших літератур, культорології. Статті збірника присвячені як науковій постаті відомого українського літературознавця Володимира Антофійчука, професора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Університету Штефан чел Маре у Сучаві, так і проблемам дослідження Біблії в літературі, євангелія гетьмана Івана Мазепи, виданого арабською мовою, поетики, творчості Лазаря Барановича, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Осипа Маковея, Богдана-Ігоря Антонича, Володимира Сосюри, Владислава Реймонта, Анни-Шарлотти Вуцкі, Інґебор Бахман тощо.
Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія : Філологія : зб. наук. пр. / Міжнар. гуманіт. ун-т. – Одеса: МГУ, 2016. – Випуск 20. – 155с.
Тут вміщено статті різного філологічного спрямування: слов’янські мови та література, література зарубіжних країн, теорія літератури, порівняльне літературознавство, загальне мовознавство, порівняльно-історичне, типологічне мовознавство, , міжкультурна комунікація, рецензії.
Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія : Філологія : зб. наук. пр. / Міжнар. гуманіт. ун-т. – Одеса: МГУ, 2016. – Випуск 21. –165 с.
У цьому віснику вміщено статті за такими розділами: слов’янські мови та література, література зарубіжних країн, загальне мовознавство, перекладознавство, мова і засоби масової комунікації.
Добрянська І. В. Творчість Івана Світличного в українській літературі кінця 50-х – 70-х років ХХ століття. – Тернопіль: Астон, 2009. – 184 с.
У монографії опрацьовано літературознавчу, поетичну та перекладацьку спадщину Івана Світличного. Проаналізовано літературно-критичні статті, в яких він цілеспрямовано виступав за подолання соцреалізмівської догматики та вихід української літератури на європейський рівень. Здійснено огляд поетичної спадщини митця, через призму якої віддзеркаленої ідеї І. Світличного – теоретика, літературного критика. У його оригінальній поезії та поетичних перекладах, що стали мистецьким надбанням української літератури, утверджено нескореність в’язня тоталітарній системі, духовно вільну людину.
Підготувала Інна Лакуста
|
|
|