Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

Сонце – руту знайшла
І мене зчарувала…»

Володимир Івасюк

У Карпатах зацвів рододендрон, який називають « червоною рутою»…Це неймовірно гарне видовище можна спостерігати протягом червня.
Будна Надія. Зацвіла квітна, оспівана Івасюком // Молодий буковинець . – 2017. –16-17 червня. № 48. – С. 9.

15 червня – день народження Івана Миколайчука. Він прожив сорок сім років. Залишив у спадок 34 кіноролі, девять сценаріїв, дві режисерські роботи. За життя йому так і не присвоїли звання народного артиста. А вже посмертно дали Шевченківську премію. Далі Надія Будна пише…
Будна Надія. «Він ніколи ні перед ким не прогинався» // Молодий буковинець . – 2017. –16-17 червня. № 48. – С. 8.

15 червня колеги по ремеслу і шанувальники таланту митця відзначають день народження кіноактора , сценариста. Кінорежисера. Заслуженого артиста України, лауреата премії імені Т. Шевченка ( посмертно) – Івана Миколайчука.
Вишневська Марія. « Сьогодні не вистачає його світлої особистості не лише в кіно - в Україні!»// Буковинське віче . – 2017. – 15 червня . № 20. – С. 1.

Коли Буковина прощалася з відомим письменником Миколою Буком у пам’яті сплила давня наша розмова. Це інтерв’ю для газети напередодні нового 1990 року розкриває не меньш важливу грань непересічної особистості Миколи Бучка – громадського і культурного діяча.
Чайка Олена. На світло « Оберега»// Буковинське віче . – 2017. – 15 червня . № 20. – С. 1.

Відомий письменник Віталій Демченко укотре подивував своїх читачів новою 13 тою книгою поезій, яка побачила світ у видавничо - інформаційному центрі « Місто».
Василь Джуран. Небесами господніми.// Буковинське віче . – 2017. – 15 червня . № 20. – С. 4.

Середньовічний фестиваль Midsommar відбудеьбся у музеї під відкритим небом.
Токарюк Леся.» Можна буде скласти корабель вікінгів» // Молодий буковинець . – 2017. –15 червня. № 47. – С. 5.

Чернівчанин зібрав колекцію унікальних інструментів. Ханг, співаюча чаша, сопілка, дощовиця, дримба, дводенцівка, флояра, (…) пімак, бансурі…Десятки незвичних інструментів із різних країн Олександр Достовалов виготовляє і продає.
Будна Надія. «Граю на свьому , що звучить» // Молодий буковинець . – 2017. –15 червня. № 47. – С. 18.

Укладач книги Нестор Мизак пише, що характерною особливістю повстанської боротьби 1942-1960рр, творців її структур, відомих і безіменних героїв була пісенна творчість. Те що не можуть передати нам архіви передає нам пісня.
Кисельова Марія . « Повстанська муза» Нестора Мизака // Час. – 2017. – 15 червня. Ч. 24. – С. 9

14 червня – 76 річниця депортації буковинців до Сибіру.
Костельний Дмитро. Доскальчук Микола. Товариство політв’язнів і реприсованих м. Чернівці. Незабутнє лихоліття // Час. – 2017. – 15 червня. Ч. 24. – С. 9

У літньому календарному циклі свят і обрядів найбільш яскравим святом з давніх часів вважається день Купала( Купайла), який відзначається 23-24 червня за старим стилем або 6-7 липня за новим стилем.
Кожелянко Олександр . Свято Купала на Буковині // Час. – 2017. – 15 червня. Ч. 24. – С. 9

Він ставить її перед собою, щоразу піднімаючи вище й вище, щоби досягти нової вершини. Слово про колегу Анатолія Ісака.
Мацерук Валентина. Висока планка// Буковина. – 2017. – 16 червня. № 25. – С. 3.

«Коли в книжковий світ прийшло довгожданне видавння» Анатолій Добрянський .» Система координат( просорова симфонія)», цій новині несказанно зраділи найперше учні свого юлюбленого викладача», -далі читайте у статті Людмили Черняк.
Черняк Людмила. Просторова симфонія Анатолія Добрянського// Буковина. – 2017. – 16 червня. № 25. – С. 4.

Василь Марочкін (Канада.Торонто) про Мирослава Лазарука та його роман «Ріка».
Марочкін Василь. Ріка його дитинства.// Буковина. – 2017. – 16 червня. № 25. – С. 4.

Буковинець Леонід Каденюк про свою книгу « Місія космос», в якій описав своє життя до і після польоту.
Манютін Олексій.Місія - космос// Буковина. – 2017. – 16 червня. № 25. – С. 4.

Поетичне перо: Іванна Стеф’юк, Тетяна Яницька// Буковина. – 2017. – 16 червня. № 25. – С. 4.

Юні музиканти із різних країн вже цієї осені можуть виступати у Чернівцях. Юні буковинці в Європі. А також про фестиваль « Сурми Буковини» розповідає Наталія Фещук.
Фещук Наталія. « Кожна дитина повинна мати шанс вчитися у Європі» // Чернівці. – 2017. – 15 червня. № 24. – С. 6

Про історію зірок Давида на одному з куполів Митрополичої Резиденції.
Воронцов Сергій.Масонський проект Czernowitz// Чернівці. – 2017. – 15 червня. № 24. – С. 8

В Ізраїлі проходить Міжнародний книжковий ярмарок.Наталія Фещук далі.
Фещук Наталія. « Букрек» на Єрусалимському книжковому ярмарку // Чернівці. – 2017. – 15 червня. № 24. – С. 8

Талановитому музиканту Константину Лукинюку у дитинстві казали: « з тебе ніколи не буде скрипаля!»
Щупеня Ольга. Через терни до визнання // Погляд. – 2017. – 15 червня. № 24. – С.1 8

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото https://www.google.com.ua/search?q=&tbm=isch&tbs=rimg:Cc54-K3SBog9IjiLaumoQQYljEmkpkeV3yqZoOWfBmwBAzC-