Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

Може десь у лісах
Ти чар – зілля шукала,
Сонце – руту знайшла
І мене зчарувала?      В Івасюк.

На театральній площі відбулось свято з нагоди першого виконання пісень написаних Володимиром Івасюком – «Червона рута» та «Водограй».

«Червоній руті» - 47 років // Молодий буковинець. – 2017. – 15-16 вересня. – С. 12.До Чернівців з’іхались заспівати «Червону руту» професіонали та аматори з усіх районів області.

Шупеня Ольга. У центрі міста лунала «Червона рута» Володимира Івасюка // Погляд. – 2017. – 3 серпня. № 37. – С. 16.

Про Володимира Івасюка та його пісню «Червона рута» сказано вже чимало, але є ще багато недосліджених і цікавих граней життєвого і творчого шляху композитора. Про незвичайну долю цієї талановитої людини та народження геніальної пісні читайте на сторінках газети «Буковинське віче».

Річниця пісні легенди // Буковинське віче. – 2017. – 15 вересня . №38. – С. 1.

На п’ятнадцятому Всеукраїнському фестивалі «Червона рута», що відбувся цьогоріч в Маріуполі, переможець - буковинець Богдан Грубий виконав власні авторські пісні. Детальніше на сторінках газети: «Погляд».

Шупеня Ольга. Буковинець підкорив «Червону руту» // Погляд. – 2017. – 3 серпня. № 37. – С. 16.

Ісак А. Богдан Грубий – переможець фестивалю «Червона рута»// Буковинське віче. – 2017. – 15 вересня. №38. – С. 1.

«Червону руту не шукай вечорами…» // Версії – 2017. – 14-20 вересня. №37. – С. 12.

Про українську письменницю з Румунії Ірину Омельянівну Левинську ( Парилле) (1907- 1990) сучасному читачеві в Україні відомо мало. Можливо, її ім’я більш знане уважним дослідникам життєтворчості Ольги Кобилянської, з якою вона була близько знайома. Левинська залишила докладний спогад під заголовком «Я зала Ольгу Кобилянську», що вміщений в альманасі «Обрії» 1981 року під рубрикою «Публікації. Спогади».

Мельничук Ярослава Ірина Левинська на сторінках альманаху «Обрії»// Буковинське віче. – 2017. – 14 вересня. №30. – С. 3.

Дан Чевіка – головний редактор газети «Буковинське віче» відзначає своє сорока п’ятиріччя. В статті йдеться не лише про главреда, але й про будні та історію газети «Буковинське віче».

Тодорів Василь. Данові дано даність, або «Про головреда, що яснопомислами високий, як Говерла»// Буковинське віче. – 2017. – 14 вересня. №30. – С. 1.

На єврейському цвинтарі почали реставрувати «Дім прощання». На ці роботи піде кілька років та понад 300 тисяч євро. В будівлі планується розмістити Музей Голокосту.

Осадчук Людмила. «Дім прощання «почали реставрувати // Молодий буковинець. – 2017. – 15-16 вересня. – С. 10.

«МБ» разом із краєзнавцями визначив найбільш унікальні місця Садгори. Засноване понад 245 років тому, окреме невеличке містечко, – Садгора має велику історичну спадщину. Там до сьогодні збереглися унікальні пам’ятні місця. Про це розповідає краєзнавець – екскурсовод Дмитро Сірман.

Осадчук Людмила. Монетарня і резиденція «диво- рабинів» // Молодий буковинець. Місто .– 2017. – 14 вересня. – С. 4.

В Центрі культури «Вернісаж» відкрито ювілейну персональну виставку живопису заслуженого художника України Артемія Присяжнюка.

Шупеня Ольга. Презентують ювілейну виставку Артемія Присяжнюка // Погляд. – 2017. – 3 серпня. № 37. – С. 16.

Обмінюватись досвідом у рамках конференції «Correlation Optics – 2017» з’іхались провідні вчені з понад 20 країн. Розповідає про цю подію доктор фізико- математичних наук Олег Ангельський. Деталі в газеті Погляд.

До Чернівці прибули науковці – оптики з усього світу // Погляд. – 2017. – 3 серпня. № 37. – С. 17.

На вулиці Богдана Хмельницького, 46, відкрито меморіальну дошку відомому науковцю, краєзнавцю та досліднику Чернівців - Ігорю Чеховському, який пішов з життя рівно десять років тому.

Меморіальна дошка Ігорю Чеховському // Чернівці. – 2017. – 14 вересня. № 37. – С. 5.

В цьому році виповнилось 110 років від дня народження української письменниці з чернівецьким корінням - Ірини Вільде. На початку жовтня різниця її смерті. Це привід згадати про те, про, що мало пишуть і про що ми мало знаємо, - розповідає в своїй статті Надія Пожарук, відкриваючи читачам сторінки життя відомої чернівчанки.

Пожарук Надія. «Від любові, як від смерті, вберегтися не можна» // Чернівці. – 2017. – 14 вересня. № 37. – С. 8.

«Іноді в пам’яті спливають деякі деталі, яких раніше й не усвідомлював, - розпочинає розмову з читачем про велику актрису Сіді Таль, журналістка Антоніна Тарасова і ділиться сьогодні своїми дитячими спогадами. Сіді Т аль в цьому році виповнюється 105 років від дня народження.

Тарасюк А. Ностальгія за Людиною - шоу // Буковина. – 2017. –15 вересня . «№ 38. – С. 4.

Дмитро Павличко та Іван Малкович у Чернівцях. Творчий вечір поетів в рамках програми поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ.

Черняк Л. Поетичний марафон двох українських поетів // Буковина. – 2017. –15 вересня . «№ 38. – С. 4.

Калейдоскоп подій фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ.// Буковина. – 2017. –15 вересня . «№ 38. – С. 4.

Владко Анна. Письменник може сказати більше, ніж політик // Буковина. – 2017. –15 вересня . «№ 38. – С. 4.

На вістрі Чернівецького меридіану – поезія / Версії – 2017. – 14-20 вересня . №37. – С. 12.

Зірка « MERIDIAN CZERNOWITZ» - Сергій Жадан/ Версії – 2017. – 14-20 вересня . №37. – С. 12.

Хомич Л. Дмитро Павличко: «Я не мрію, я вірю: « Ми переможемо!»/ Версії – 2017. – 14-20 вересня . №37. – С. 12

Етнолог, доктор історичних наук Олександр Кожелянко про свято, яке на Буковині відзначають 21 вересня в час рівнодення. Цього дня за розповідями Ісуса Христа народилась його мати Марія.

Кожелянко О. Друга Пречиста – Друга Богородиця // Час. – 2017. –14 вересня . № 37. – С. 4.

Підготувала Галина Мурмилюк.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото ://www.youtube.com/watch?v=hcb4i8DzyEE