Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

Актуальна думка:

Чернівці- місто любові.
Всі ми однієї крові.
Тут люди щирі та привітні,
Веселі, у своїй справі помітні.
Чернівці- кажуть, малесенький Париж.
Це наше місто- це престиж.
Панує тут взаємність і любов,
Тече в нас чернівецька кров. ( Інна Д. Чернівці)

Чернівцям – 609, але в день свого народження місто на короткий період повернулося у часи свого заснування – 1408 рік, коли його вперше згадали в грамоті воєводи Александра Доброго у зв’язку з митним договором, який він укладав з львівськими купцями. Атмосферу та дух того часу передавали актори в середньовічних костюмах, котрі відтворювали перед міською радою сцени з тогочасного життя. А далі були оркестри, рок- гурти, нові книжки і лауреати, смаколики та всяка всячина виготовлена буковинськими і не тільки майстрами. Як святкувало місто ці дні читайте на сторінках газети «Чернівці».

Бабчук Антоніна.Чернівцям – 609:оркестри, рок- гурти, нові книжки і лауреати // Чернівці. – 2017. – 12 жовтня . № 41. – С1.

Журналістка Надія Будна підготувала цікавий матеріал про ковалів майстерні Андрія Хорта, які подарували місту вж
е 11 виробів. Детальніше читайте на сторінках періодики.

Надія Будна. «Метал живий, я в цьому переконаний.»/ Молодий буковинець.- 2017 .- 12 жовтня №81. – С.4.

Розповідь про презентовану в Муніципальній бібліотеці книгу «Вулиця Українська: мандрівка у часі». Автор проекту Олеся Щербанюк, зіставлення старої та нової нумерації за адресними книгами австро- румунської доби зробив львів’янин Ігор Мельник,тексти та світлини Інга Кейван
.

Надія Будна. На Нижній Панській жили заможні люди/ Молодий буковинець.- 2017 .- 12 жовтня №81. – С.6.

На Буковині кажуть: « Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду – льодом, а дівчат – весільним вінцем». Про свято та обряди в цей день розповідає Олександр Кожелянко на сторінках газети «Час».

Кожелянко Олександр.Народне релігійне і національне свято українців - покрова // Час. – 2017. – 12 жовтня .ч.41 – С. 12

«Версії» розповідають про переможців національної премії та українську версію всесвітньовідомої Нобелівської премії для вчителів ініційованої громадською спілкою «Освіторія» за підтримки Міносвіти. В центрі уваги чернівчанин Пауль Пшенічка.

Український Нобель:обрали кращого вчителя країни. Ним став чернівчанин Пауль Пшенічка // Версії. – 2017. – 10-11 жовтня. «№ 40. – С. 4-5.

Стаття про відомого художника, який  багато років популяризує Чернівці,
  бережно вимальовуючи картини  старого міста.Нині пан Гармидер зізнався журналістам, що на своїх полотнах зображає не лише реалії, а й сарказм. Про талановитого чернівецького художника читайте на сторінках газети «Погляд».

Шупеня Ольга.У творчості Гармидера – любов до Чернівців // Погляд . – 2017. – 12 жовтня. №41. – С. 24.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото https://pogliad.ua/news/chernivtsi/v-chernivcyah-den-mista-rozpochavsya-iz-teatrealizovanogo-pokazu-344558