Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

30.10.2017 – 06.11.2017

Актуальна думка:
«Театр повинен просвіщати розум. Він повинен наповнювати світлом наш мозок… Радість, сила й освіта – ось три умови народного театру»
Ромен Ролан, французький письменник

Фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини» зробив своє перше зодіакальне коло. Вдванадцяте на сцені Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської продемонстрували своє мистецтво десять театрів із різних куточків України. Конструктивну критику членів журі, їхні думки та думки представників місцевих засобів інформації можете прочитати на шпальтах газети «Буковина».

Олена Чайка. «У ритмах Всесвіту і людського буття» // Буковина. – 2017. – 3 листопада. №45. – С. 4.

Відомий литовський режисер із Паневежського театру Лінас-Маріус Зайкаускас вперше побував у Чернівцях. «У вас чудове місто, я закохався у Чернівці. Виходиш на вулицю – і бачиш мистецтво всюди. Архітектура надихає, тут неможливо не творити», – говорить Маріус Зайкаускас. Що сказав режисер із Литви про фестиваль комедії у Чернівцях, театр та Україну читайте на сторінках періодики.

Діана Ватаман. « Театр буде жити завжди» // Молодий Буковинець. – 2017. – 2 листопада. №87. – С. 15.

«Золоті оплески-2017» відлунали. Рецензії вистав, нагороди та багато іншого читайте на сторінках періодики.

Лариса Хомич. «Золоті оплески» ХІІ регіонального фестивалю комедії відлунали // Версії. – 2017. – 3 листопада. №44. – С.8.

На фестивалі «Золоті оплески Буковини» перемогли театри з Коломиї та Румунії. Вони створили справжнє театральне свято. Проте, за десять фестивальних днів було поставлено десять вистав. Детально про це можете прочитати на шпальтах газети «Чернівці».

Наталія Фещук. Виставу «Гуцульський рік» найкраще сприймають на... Сході України // Чернівці. – 2017. – 2 листопада. – С. 10 –11.

2 листопада до Чернівців з презентацією нового роману «Король болю» завітав письменник Богдан Коломійчук.

Презентують роман для повнолітніх // Молодий буковинець. – 2017. – 2 листопада. – С. 8.

Колективи Центрального Палацу культури успішно пройшли атестацію, представивши атестаційній комісії власні концертні номери. Свої пісні виконав і народний аматорський хоровий колектив «Пам’ять», який навесні відзначатиме своє 35-річчя.

Наталія Фещук. «Поспіваємо, і всі болячки зникають» // Чернівці. – 2017. – 2 листопада. – С. 11.

Виставка живописних робіт чернівецької художниці, члена Національної спілки художників України Марини Рибачук «Етюди Провансу» відбулася 2 листопада у Художньому музеї.

Художниця покаже новий світлий живопис // Погляд. – 2017. – 2 листопада. – С. 16.

17 листопада громадськість Буковини відзначатиме 200-річчя від дня народження Антона Кохановського. Детальніше читайте на сторінках періодики.

Никирса Марія. Батько міста Чернівці //Буковина. – 2017. – 3 листопада. №45. – С. 3.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Підготувала Роксолана Яловега