8 YouTube-каналів для розвитку дітей.

 Українські діти - майбутнє України і вони мають зростати, переглядаючи найкращі мультфільми та анімаційні фільми лише українською мовою. Вчитись радіти життю та вчити мову своєї держави. Отож, для наймолодших читачів нашої бібліотеки пропонуємо 8 YouTube-каналів для розвитку дітей.

 
    Якщо у вас є бажання привчити дитину розмовляти українською, то вона повинна чути її скрізь — у дитсадку, на вулиці, у громадських закладах, а вдома й поготів.
 
   Але не завжди дорослі, які оточують маля, спілкуються українською, отже треба це надолужувати за допомогою веселих та мудрих мультиків, де всі герої балакають як слід.
 
“Мультики українською”
 
У цьому пабліку зібрано різноманітні мультики, які можна запропонувати подивитися дітям від року й до десяти. Важливо, що всі відео озвучено українською мовою. Тут є серії “Лицарі Некзо Найтс”, “Казки тигреняти Персі”, “Місія Блейк”, “Свинка Пеппа” та багато інших.
 
 
 
З любов’ю до дітей”

Цей канал має більше ніж 66 тис. шанувальників, отже про що це свідчить? Про якісний контент! Якщо вирішите приєднатися, то знайдете тут веселі дитячі пісні, цікаві абетки, розвиваючі відео та мультфільми, фізкультхвилинки.
І все це українською мовою. Діти вивчать кольори, навчаться рахувати і читати, дізнаються, як говорять домашні тварини і що вони їдять.
 
 
“Ukranima”
Це офіційний канал студії “Укранімафільм” (колишньої “Київнаукфільм”), де публікуються добре відомі батькам, ще з їхнього дитинства, мультфільми про Петрика П’яточкина, козаків (до речі, у них є окремий канал — KozakyTV), Капітошку, капітана Врунгеля, а також нові серії про нових героїв — “Бабай”, “Лежень”, “Курка, яка несла всяку всячину”, “Червона жаба” і т. ін. На каналі є мультики українською мовою, а також російськомовні аналоги.

 
Телеканал “ПлюсПлюс”

Власний канал на YouTube має й популярний серед малечі телеканал “ПлюсПлюс”. Тут розміщено всі ті мультфільми та передачі, які є в ефірі на ТБ. Особливо хочемо звернути увагу батьків на ті з них, які мають на меті не лише розважати, а й вчити дітей: “Корисні підказки”, “Казка з татом”, “Це наше і це твоє”.
 
 
“Pixel TV”

Офіційну сторінку на YouTube має і дитячий телеканал “Піксель2. Тут є відеозаписи передач “ТіВі-абетка” з Олесею Горовою, рубрики “Зірки малюки”, “Анонси”.
“Фіксики”
Освітні мультики для дошкільнят та школярів допоможуть зрозуміти, яким чином влаштований світ складних речей. Діти знайдуть відповідь на питання: “Як це зроблено? Як це працює?”, — разом із фіксиками, що живуть всередені різноманітних механізмів.
 
“Телекомпанія Малятко TБ”

YouTube-канал спеціалізується на пісеньках для дітей. Завдяки анімованим пісням діти дізнаються, чим зайняті комахи, хто чия мама у тваринному світі та хто такі “хтосики”. Канал має більш ніж 25 тис. шанувальників.
 
Хмаринка”

Це розважально-пізнавальний канал для малечі, на якому регулярно викладаються відео та мультфільми виключно українською мовою. Завдяки такому контенту діти з легкістю вивчать цифри, літери, кольори та багато іншого. Канал засновано нещодавно, отже не дивуйтеся невеличкій кількості шанувальників.
 
 
 
Діти обов’язково охоче читають яскраво оформлені книжки, які знайомлять їх з історією рідного краю. Тому пропонуємо вашій увазі чудову книжечку, в якій зібрані вірші для дітей і з якою ви можете особисто познайомитись, завітавши до Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського.
 
Перли Буковини: вірші для дітей/ упорядкув. О.Козьмик, М.Кравецької, Л.Рудан. - Чернівці: Букрек, 2011. - 40 с. : іл.
 
У цій книзі автори прославляють нашу рідну Буковину, нашу Україну і самі стали відомими, знаменитими людьми. Бо у кожної людини є свій рідний серцю край, який особливий і неповторний, у ньому найлагідніше гріє сонце, найясніше світять зорі, найкраще цвітуть квіти та наймелодійніше співають птахи.  Буковинська земля багата історією та героями.
Найбільша цінність краю – люди. Вони працьовиті й життєрадісні. Ти теж мрієш про трудолюбство і славу? Ця книжечка тобі допоможе втілити мрію у реальність. Головне вибрати для її втілення добрий шлях.
 

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ПЕРШЕ ЦІЛОДОБОВЕ ДИТЯЧЕ ОНЛАЙН-РАДІО З КАЗКАМИ
 Зараз на сайті доступні 12 казок.
2 березня Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила сайт «:Казки», де можна цілодобово слухати казки онлайн та в записі, обираючи певну казку.
 Зараз на сайті є доступними 12 казок в озвучці лідерки гурту «Крихітка» Саші Кольцової, вокаліста гурту «Бумбокс» Андрія Хливнюка, учасника гурту Dakhabrakha Марка Галаневича та актора театру, кіно і дубляжу Євгена Маланухи. Невдовзі мають з’явитися казки від письменника Сергія Жадана та співачки Христини Соловій.
 Ілюстрації намалювала ілюстраторка Женя Гайдамака. Їх можна завантажити як розмальовки. Усього казок має бути 250.
Як пише журналістка «Суспільного» Тетяна Кисельчук у Facebook, за тиждень будуть доступні мобільні додатки до смартфонів. Слухати казки на сайті можна безкоштовно.