Новини
12.01.2012

Аркадію Жуковському – 90

12 січня 2012 році українська громадськість відзначатиме 90-літній ювілей видатного українського історика, енциклопедиста, іноземного члена Національної академії наук України (обрано 20 березня 1992 року), почесного доктора Чернівецького університету ім. Ю. Федьковича (1995), Почесного громадянина Чернівців Аркадія Жуковського.
далі ...
09.01.2012

Культпростір. Події

У різні, часто незвиклі, після головних святкувань,  дні повиходили місцеві буковинські газети. Як не дивно після святого Різдва та перед Василем випуски переповнені кримінальними новинами, нещасними випадками та політично-соціальними невідповідностями. Культурних новин ще менше, ніж святкових. Але є.  
далі ...
05.01.2012

Різдвяний настрій в нотах

До святкування Нового 2012 року та Різдва Христового в залі органної та камерної музики відбулась серія концертів  
далі ...
03.01.2012

Червоне, чорне і біле

Останніми днями минулого вже року до Муніципальної бібліотеки надійшли ще кілька приємних і цікавих книжкових новинок. Ми вже неодноразово переконувались, що чи не найцінніші книги до бібліотеки дарує Тамара Севернюк. Ось і цього разу два унікальних збірника поезії запрезентувала Тамара Артемівна: 100 українських поеток і поетів ХХ століття та книга вибраних творів Івана Малковича «Все поруч».  
далі ...
30.12.2011

Культпростір. Події.

 Ось добігає кінця останній тиждень 2011 року. Що він віддає буковинцям на згадку? Про це, оглядаючись на власний досвід цього року, може сказати кожен, але об’єктивно, зі скибкою іронії написала газета «Доба» в матеріалі «Незабутнє-2011». Це «про життя».  Поза тим, ще декілька приємних культурних подій маємо взяти з собою у спогади.
далі ...
30.12.2011

Під криптонімом і без нього

Творчість майстра детективної інтриги – Василя Дмитровича Кожелянка (напівжартома, звичайно) можна розмежувати на дві «віхи»: час письменницької праці (власне, вона тоді й не була суто «письменницькою», а швидше, літературною й експериментальною, без затвердженості «суспільною чи критичною думкою») у широкому морі вибору роду, жанру, стилю, манери літератури, яку Кожелянко мав на меті писати, читати, тощо; та час письменницької праці (вже цілком легітимної), коли романи від «Дефіляди» до «Ефіопської січі» підписував автор криптонімом «В.К.» чи «V.K.», автор працював у широкому морі ідей, літературних засобів, сюжетів та у свідомо сформульованому творчому методі. Цікаві обидіві «віхи».    
далі ...
28.12.2011

Василь Кожелянко: пошуки крізь час і простір

Інтернет-презентація синкретичної виставки з нагоди 55-ї річниці з дня народження письменника, публіциста, творця жанру "альтернативна історія" на теренах української літератури Василя Кожелянка (1957-2008)  
далі ...