NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
17.08.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Через спеку не вродила картопля, через довгу зиму нема абрикос... Через дощі журналісти не пішли на культурні заходи, й самі заходи теж якось не пішли... Місцева преса нагадує цього тижня більше газету «Порадниця» і журнал «Караван», та, менше з тим, щось трохи з культури, історії міських будівель  простежується...  
далі ...
16.08.2012
«Віденець з Буковини»

«Віденець з Буковини»

Під такою назвою в читальній залі Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського розгорнуто виставку з нагоди 155 річчя від дня народження українського та австрійського  музикознавця, композитора, диригента, текстолога, композитора і педагога Євсевія Мандичевського (1857 -1929). Концепція виставки полягає в тому, щоб представити постать Є. Мандичевського в контексті його оточення – мистецької еліти тогочасного Відня: Стефан Цвейг, Й. Штраус-син, Й. Брамс, Ф. Ліст.  
далі ...
10.08.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Властиво, усі ми одним миром мазані. Але після цієї знаменної події люди мають звичку розходитись своїми стежками. Тому так різноманітно виглядають долі і щоденні новини, справи з понеділка та п’ятничні зледащо сказані кпини. Згодом це все осідає в серцях та виявляється в подіях і творах мистецтва, в історії та надії на майбутнє. З нами залишаються вічна музика, добрі книги та розумні думки, що й демонструє набір культурних новин.  
далі ...
03.08.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Правда про таланти така: найпершим зауваженням буде те. що вони є. І є таланти, переважно завжди, - у Чернівцях. Що ж до талановитих новин у пресі – вони, цього тижня, стосуються художників, музикантів та письменників. І також чернівчан, які всю цю братію цінують та стежать за змінами в мистецькому житті нашого літнього міста.  
далі ...
02.08.2012
«У салонах меломанів».

«У салонах меломанів».

Під такою назвою в читальній залі Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського розгорнута виставка з нагоди 170-річчя від дня народження чеського і українського композитора, музичного діяча, скрипаля і педагога Адальберта (Войтеха) Гржімалі (Hrimaii, 30.VII 1842 – 15.VI 1908).  
далі ...
20.07.2012
Культпростір подій

Культпростір подій

Минулих вихідних Чернівці традиційно ярмаркували. Цього року Петрівський ярмарок тривав два дні і його дійство відбувалося на всіх площах міста. Городяни і гості могли придбати необхідні товари, витвори мистецтва й звичайно послухати багато музики і співів на всі смаки, які дарували митці закладів культури міста. А ще в ці дні відбулося театралізоване дійство «Свято буковинської сорочки», фольклорне свято «Буковинські зустрічі».  
далі ...
13.07.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

 В тижні, що минає, найбільше уваги в культурному просторі Чернівців місцеві часописи приділили власне збереженню архітектурної спадщини міста, людей, які творили і продовжують творити його неповторну ауру. 
далі ...