NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
26.03.2012
Доля українських інтелектуалів

Доля українських інтелектуалів

  23 березня в Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського відбулась зустріч-інтерв’ю з істориком, політологом, публіцистом Ігорем Буркутом. «Доля українських інтелектуалів: історія і сучасність», так, задумана тема розмови, розгорталась у форматі прес-конференції.  
далі ...
23.03.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

У березневий час, коли світ відзначає дні охорони екології – тобто води та землі – в Чернівцях панує атмосфера музики та краси. Приїзд італійського диригента, конкурс «Міс Західна Україна-2012» та кілька музичних подій і відзначення пам'яті видатної письменниці Ольги Кобилянської – заходи охорони наших душ від весняного авітамінозу чи культурної депресії (кому що вже більше до вподоби).  
далі ...
20.03.2012
«Хочеться того моря…»

«Хочеться того моря…»

19 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії, вкотре відбулась зустріч з відомою буковинською письменницею, журналісткою, цьогорічним лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Г. Сковороди, Тамарою Севернюк. Ще однією приємною звісткою став вихід нової, вже 27 (!) книги поетеси «В цупких обіймах німоти». Поетична збірка побачила світ у німецькому місті Бремен і тепер поетичне слово буковинської авторки зможуть почитати українці, що живуть за межами «материкової» частини нашої держави.  
далі ...
16.03.2012
Культпростір. Події.

Культпростір. Події.

 Тиждень образотворчого мистецтва на Буковині розквітнув кількома художніми виставками – воно й не дивно: весна. Поза тим, декілька музичних подій та анонсований конкурс краси на нинішні вихідні. Ось і палітра мистецьких новин, на разі.
далі ...
16.03.2012
«Авторка справжньої літератури»

«Авторка справжньої літератури»

Під такою назвою в читальній залі  Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського розгорнуто  виставку до 130 річниці від дня народження письменниці, поетеси, педагога, перекладача Христі Алчевської (1882-1931).  
далі ...
12.03.2012
Культпростір. Події.

Культпростір. Події.

Минулого тижня найприємнішою культурною новиною були, звичайно, вихідні. Але якщо не полінуватись, то й інші цікаві речі у царині літератури, мистецтва та жіноцтва прикрасили наш весняний час:  двомовний «Кобзар», конкурс «Успішна пані-2012», виступ балету «Сухішвілі»...  
далі ...
05.03.2012
Дев’ять років без Добрянського...

Дев’ять років без Добрянського...

Непомітно минає час, відлік йде вже у Чернівцях, які живуть без Анатолія Миколайовича Добрянського. Незбагненний Златоуст, учитель для всіх спраглих знань, для кожного, кому пощастило зустрітись з цим великим чоловіком. І хоч його немає з нами, він, все ж, залишається тут, поки ми пам’ятаємо й цінуємо А. Добрянського.
далі ...