NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
23.02.2012
Мир через культуру

Мир через культуру

"Мир через культуру " - цей девіз було сформульовано у 1935 році Миколою Реріхом. Нині завдання збереження та розвтку культури гідно продовжує Міжнародний центр Рерихів у Москві, який докладає зусиль для збереження і захисту спадку великої родини. До 20-річчя функціонування Центру планують провести культурно-мистецький захід у палаці "Академічному" 24. 02. 12 о 17. 00. Запрошують всіх охочих.
далі ...
20.02.2012
Мова у полікультурному середовищі

Мова у полікультурному середовищі

21 лютого 2002 року в Україні започатковано святкування дня рідної мови. Цей день іноді сплутують з днем української мови, який відзначають 9 листопада. Але Міжнародний день рідної мови вшановує не лише мову домінуючого національного етносу держав, але всіх мешканців усіх національностей.  Для Буковини імпреза. яка поєднала би всі національні мови й голоси просто необхідна, адже мова у полікультурному середовищі звучить вишукано й оригінально, відчувається неповторність кожної з мов, яка подекуди втрачається у монолітному національномовному середовищі. І така імпреза відбулась.
далі ...
17.02.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Тиждень книжкових рецензій Ось уже стовпчики термометрів трохи піднялись, ожили й чернівчани, а за ними й культурні події. Тепер це виявилось у кількох книжкових рецензіях, надрукованих на сторінках буковинських газет. Ну і, звичайно, ювілеїв та цікавих літературних новин.  
далі ...
17.02.2012
Нове і найновіше

Нове і найновіше

Днями до Муніципальної бібліотеки завітали ліпші люди з-посеред інтелігенції нашого краю. І, звичайно, із найновішими книгами.  Самі автори вдарували для читачів Муніципальної бібліотеки кілька художніх новинок, якы видав ВД Букрек. Професор Ніна Василівна Гуйванюк презентувала бібліотеці науковий збірник Діалектна мова: сучасний стан і перспективи дослідження.  
далі ...
10.02.2012
Замерзла культура

Замерзла культура

 Цього тижня у замерзлих Чернівцях притихли культурні новини. Але, як завжди трапляється, у період затишшя з’являються цікаві матеріали.
далі ...
03.02.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

В нас усе продовжує мірятись п’ятирічками. Трохи раніше. як 5 років тому вийшов український жахастик «Штольня» з наступними вдалими чи не дуже спробами в цьому жанрі. Аж нині М. Іллєнко представив на осуд публіки висновок власної «п’ятирічки» - художній фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Минулого тижня режисер побував у Чернівцях. Отож заголовки місцевої преси пістріють «українськими героями» та «успіхом українського кіно»...  
далі ...
03.02.2012
В цупких обіймах німоти...

В цупких обіймах німоти...

Книга "В цупких обіймах німоти..." - перше видання творів відомої української поетеси Тамари Севернюк в Німеччині. Це голос сучасної країни, яка недавно стала незалежною. Громадянська і лірична поезія Тамари Севернюк - живописна, музична давно одержала визнання в Україні та за її межами.  
далі ...