КБУ
Книгозбірня Петера Деманта
Інтелектуальне життя в Чернівцях продовжується...
Вечірні зустрічі в Муніципальній
Авторські програми
 
NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
31.08.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Цього тижня всі готуються до початку нового навчального року: квіти, труби, книги, парти... Але знаходиться місце на шпальтах і для культури. Серед найцікавіших матеріалів – статті про історію та історії нашого міста, публіцистичні портрети митців та кінорепртаж.  
далі ...
30.08.2012
«Душа, покликана любити»

«Душа, покликана любити»

Душа, покликана любити. Взірець служіння рідному місту: штрихи до портрета радіожурналістки, лауреата премії ім. Й. Главки Неоніли Милашенко / упор. Ю. Гусар. – Чернівці: Букрек, 2012. – 232 с. : іл. – (Серія «Золоті імена Буковини»).  
далі ...
28.08.2012
«Сонет в дарунок А.Добрянському»

«Сонет в дарунок А.Добрянському»

До дня народження Анатолія Добрянського (1935-2003) в меморіальній кімнаті свої вірші-посвяти читають автори  
далі ...
27.08.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Тиждень, на який припав день незалежності, вийшов доволі інтернаціональний. Окрім святкових заходів, до Чернівців завітав гурт з Молдови, відбувась виставка декоративно-прикладного мистецтва, авторкою якої є дружина румунського консула. Також на носі – новий навчальний та театральний рік; в нашому місті спом’янули письменника Василя Кожелянка й пригадали, при допомозі Сергія Воронцова, давні цікаві чернівецькі портрети.  
далі ...
23.08.2012
«Служив науці думки і слова»

«Служив науці думки і слова»

170 років від дня народження Климентія Ганкевича (1842-1925) Під такою назвою в читальній залі Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського розгорнута виставка з нагоди 170-річчя від дня народження мовознавця, письменника, етнографа, перекладача, першого викладача української мови та літератури в Чернівецькому університеті Климентія Ганкевича.  
далі ...
17.08.2012
Культпростір. Події

Культпростір. Події

Через спеку не вродила картопля, через довгу зиму нема абрикос... Через дощі журналісти не пішли на культурні заходи, й самі заходи теж якось не пішли... Місцева преса нагадує цього тижня більше газету «Порадниця» і журнал «Караван», та, менше з тим, щось трохи з культури, історії міських будівель  простежується...  
далі ...
16.08.2012
«Віденець з Буковини»

«Віденець з Буковини»

Під такою назвою в читальній залі Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського розгорнуто виставку з нагоди 155 річчя від дня народження українського та австрійського  музикознавця, композитора, диригента, текстолога, композитора і педагога Євсевія Мандичевського (1857 -1929). Концепція виставки полягає в тому, щоб представити постать Є. Мандичевського в контексті його оточення – мистецької еліти тогочасного Відня: Стефан Цвейг, Й. Штраус-син, Й. Брамс, Ф. Ліст.  
далі ...