NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
21.08.2020
Світ, в якому судилося жити ...

Світ, в якому судилося жити ...

Вони народились майже в один день: Анатолій Добрянський та Іван Франко. 26 серпня - Анатолій Миколайович, 27 серпня - Іван Якович. Але їх розділяє майже столітній часовий простір. Що ж могло об’єднувати цих двох людей – українського поета, відомого   мистецтвознавця і педагога Добрянського та письменника-реформатора, поета і громадського діяча - Івана Франка?
далі ...
21.08.2020
 ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Готуючись цьогоріч до відзначення Дня Незалежності України, працівники книгозбірні підготували спеціально до цієї дати книжкову полицю «Україна святкує День Незалежності» та віднайшли у фондах Муніципальної бібліотеки видання, присвячені особистостям, які стояли біля джерел зародження Української незалежної держави – В’ячеславу Чорноволу та Левку Лук’яненку.  
далі ...
18.08.2020
Іван Франко – видавець

Іван Франко – видавець

Продовжуючи проект Муніципальної книгозбірні імені Анатолія Добрянського «Книги були його життям…», ми сьогодні торкнемось видавничої діяльності Івана Франка.Цій роботі Франко приділяв дуже значну увагу, адже багато років він редагував і видавав таке поважне видання як Літературно-науковий вісник НТШ - Наукового Товариства імені Шевченка. В цьому науковому виданні він почав працювати в 1892 році, був причетний до реформування Товариства, а з 1897 року, ставши одним з його керівників, впливав на зміст наукової продукції і його видавничу діяльність. Частина з Літературно-наукових вісників НТШ зберігається сьогодні в Меморіальній кімнаті Анатолія Добрянського Муніципальної бібліотеки, яка носить його ім’я. 
далі ...
14.08.2020
Апокрифи і Франко в культурній спадщині України

Апокрифи і Франко в культурній спадщині України

Ми продовжуємо проект  присвячений Анатолію Добрянському - «Книги були його життям…» та його улюбленому письменникові Іванові Франкові. Треба сказати, що фонд Франкіани в Муніципальній бібліотеці Добрянського представлений настільки широко, що містить навіть малодосліджені роботи Івана Франка, які стосуються «священних книг» та їх текстів. 
далі ...
12.08.2020
 Поважний   ювілей Академіка Володимира Качкана

Поважний ювілей Академіка Володимира Качкана

Сьогодні, в цей чудовий сонячний серпневий день, вчений - історик і теоретик української літератури та етнокультури, український прозаїк, поет, фольклорист, академік Академії наук вищої школи України … і давній друг Муніципальної книгозбірні імені Анатолія Добрянського - Володимир Атаназійович Качкан святкує свій поважний ювілей. 
далі ...
11.08.2020
Інтелектуальний календар СЕРПЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар СЕРПЕНЬ 2020

Аромат його прози… 11 серпня – 115 років від дня народження вченого-біохіміка, хіміка, письменника, біографа Ервіна Чаргаффа (англ. Erwin Chargaff, 1905 – 2002). 
далі ...
06.08.2020
І остання часть дороги...

І остання часть дороги...

В рамках творчого проекту Муніципальної книгозбірні Добрянського «Книги були його життям...», присвяченому 85 роковинам від дня народження Буковинського Златоуста Анатолія Миколайовича Добрянського, ми продовжуємо презентувати нові монографії і дослідження. І знову представляємо книги про життя і творчість інтелектуала Івана Франка, якого шанував Анатолій Миколайович. Мову поведемо про мало вивчені і складні сторінки життя Івана Яковича - останні роки його життя. 
далі ...