NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...»
Новини
21.12.2018
 Літературні події України та світу у році, що минає

Літературні події України та світу у році, що минає

Серед лауреатів міжнародних премій,  у списку   вагомих літературних подій   світу, з'явилось ім'я молодого  українського письменника Олега Сенцова з перекладами німецькою мовою трьох його оповідань...
далі ...
20.12.2018
 Отакар Гржімалі та Чернівці

Отакар Гржімалі та Чернівці

Він народився в Чернівцях, яке на той час гордо іменувало себе столицею герцогства Буковина і входило до Австро-Угорської імперії, за адресою вул. Марії Терезії, 14 (Maria Theresiengasse, донедавна - Челюскінців, нині вулиця Раймунда Фрідріха Кайндля) в родині шанованого на той час в нашому місті композитора, музичного діяча, скрипаля і педагога Адальберта (Войтеха)Гржімалі ...
далі ...
19.12.2018
Світ готується до Різдва і Нового року

Світ готується до Різдва і Нового року

Свято Різдва Христового – найкрасивіше зимове свято, яке так чекають дорослі й діти. Різдво приходить до усіх людей морозної ночі в годину опівнічної храмової служби, в сяйві свічок, у світлі зірок і співі церковного хору.   
далі ...
13.12.2018
Проект Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського  "ПОДОРОЖУЄМО ЛІТЕРАТУРАМИ СВІТУ З МУНІЦИПАЛЬНОЮ..."( Польща)

Проект Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського "ПОДОРОЖУЄМО ЛІТЕРАТУРАМИ СВІТУ З МУНІЦИПАЛЬНОЮ..."( Польща)

Запрошуємо читачів нашої книгозбірні та сайту в чергову подорож літературами світу разом з Муніципальною бібліотекою. Сьогоднішня подорож буде польською літературою (пол. Literatura polska). Приводом для цієї подорожі став поважний ювілей поета польської літератури Адама Міцкевича, якому 24 грудня виповнюється 220 років від дня народження.  
далі ...
12.12.2018
Між криком і німотою ... В Муніципальній     Галина Яструбецька

Між криком і німотою ... В Муніципальній Галина Яструбецька

Днями в Чернівці завітала група науковців, які творять культурний та літературний простір Луцька. Серед них – Галина Яструбецька, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, поетка, член Національної спілки письменників України, лауреатка Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», авторка книжок: «Різьблення пам’яті» (2009 р.), «Photodosia» («Світлодаяння») (2010 р.) та «Поліський пілігрим» (2011 р.), «Kalophonia» («Прекраснозвуччя») (2012 р.), «Яшмове серце» (2013 р.), монографії «Динаміка українського літературного експресіонізму» (2013 р.), «1=3» (2015 р.).
далі ...
07.12.2018
    Інтелектуальний календар на ГРУДЕНЬ 2018 року

Інтелектуальний календар на ГРУДЕНЬ 2018 року

Свої останні години відлічує зимовий місяць грудень і 2018 рік на загал. Багато достойних людей, знаних і не дуже, які в різний час творили культуру, літературу і науку в нашому місті, мали в цьому місяці ювілейні дати.
далі ...
06.12.2018
Українські філологи в Муніципальній…

Українські філологи в Муніципальній…

 В рамках програм Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, слухачі курсів підвищення кваліфікації, а саме вчителі української мови та літератури, що викладають цей предмет в старших класах районних та сільських шкіл області, відвідали сьогодні Муніципальну бібліотеку ім. Анатолія Добрянського.
далі ...