Новини |
21.03.2024
Існує твердження, що саме поезія як жанр миттєво реагує на суспільні зміни через можливість ємної і водночас точної передачі емоцій і змін сприйняття часу. З початком війни ми неодноразово чули, що мова як інструмент зазнала зламу і більше не може відображати нас. Поезія щоразу доводить протилежне: біль можливо означити навіть у випадку, коли він проростає із вирв фосфорних бомб.
далі ...
20.03.2024
Незріле кохання каже: “Я кохаю тебе, бо ти мені потрібний”.
Зріле кохання каже: “Ти мені потрібна, бо я тебе кохаю”.
(Ерік Фромм)
« Певне, усі на світі дівчата мріють про те, щоб їм тільки так освідчувалися – навколішки, уплівши в букет для коханої зорі, планети, поклавши до ніг світи та галактики…»; «А музика Вівальді вливалася в кожен атом свідомості дівчини й виростала там чимсь таким, чого вона сама собі не хотіла роз’яснювати. Чи була то любов?»
Дара Корній «Тому, що ти є»
далі ...
18.03.2024
В ці березневі дні виповнюється 120 років від дня народження одного з найвидатніших лірико-драматичних тенорів 20-30-х років ХХ століття, кіноактора, кантора Йозефа Шмідта1904 – 1942)
далі ...
14.03.2024
Багато хто із нас вірить, що ми могли б покращити своє життя, якби у нас було більше цієї таємничої речі під назвою «сила волі».
Чи є справжній імпульс і справжнє відчуття, з якими вам потрібно впоратися, адже іноді ця сила прийняття здається найкращою стратегією для боротьби з емоціями, думками та бажаннями. Дізнатися, що змушує нас зволікати або чому ми не можемо протистояти спокусі, а також довідатись про невеликі втручання, які можуть мати великі позитивні результати ми можемо в книзі «Сила волі. Шлях до влади над собою» Келлі Макґоніґал. далі ...
08.03.2024
Історія знає багато постатей, котрі перебували ніби на межі епох, країн та політичних рухів, вправно балансуючи між ними та мімікруючи в залежності від обставин. Їх називають по-різному: шпіони, шпигуни, розвідники, іноземні агенти, авантюристи, а то й зрадники держави. Безліч імен і облич мав і один з них – Яків Макогін. Дослідження його постаті в книзі свідчень та розвідок про нього „Макогін псевдо Розумовський” представив нещодавно в нашій бібліотеці Іван Монолатій.
далі ...
|